Tisztségviselők
Tallós Balázs
elnök
1992. óta vagyok vállalkozó és több mint két évtizede aktív közéleti ember gazdasági szervezetekben (MKIK, VOSZ) és civil szervezetekben. Közel15 éve veszek rész a magyar-izraeli kapcsolatok építésében és fejlesztésében. Alapító tagja vagyok a Nyugat-Dunántúli Magyar-Izraeli baráti Társaságnak, 2022.-óta alelnöke, 2023.-óta ügyvezető alelnöke a Magyar-Izraeli Baráti Társaságok és Körök Országos Szövetségének. Az elnökségen belül elsősorban a kormányzati és nemzetközi kapcsolattartással foglalkozom, rendszeres részvevője vagyok releváns hazai és külföldi rendezvényeknek.
Feleségem balett tanár, lányaim egyetemisták, illetve középiskolások.
Kovács László
alapító elnök
Kovács Lászlót 2001-ben a baráti társaságok képviselői Szegeden tartott országos találkozójukon választották meg az országos szövetség elnökének. Azt megelőzően 1989-től a debreceni baráti társaságot vezette.
Az elmúlt évtizedekben számos programot szervezett illetve segített megszervezni a baráti társaságok székhelyein szerte az országban: előadásokat, kiállításokat, hangversenyeket, országos találkozókat, tanácskozásokat, segítette kiadványok megjelentetését. Koordinálja a baráti társaságok közötti együttműködést, segíti új baráti társaságok alakulását.
Tevékenysége során együttműködik a szövetség céljaival egyező állami-, társadalmi- és egyházi szervezetekkel. Folyamatosan egyeztet Izrael Állam magyarországi képviseletével. Számos alkalommal járt Izraelben, az útjain készített fotóiból elkészült kiállítást az ország sok helyén mutatták be.
2023-ban a Magyaraország és Izrael Állam közötti kapcsolatok erősítése, valamint az antiszemitizmus elleni kiállása, Izrael valóságának magyarországi megismertetése érdekében végzett több évtizedes tevékenységét magyar arany érdemkereszt kitüntetéssel ismerték el.
titkár
Dr. Csepregi Tamás ügyvéd a 2018-as alapítás óta elnökségi tagja a győri Nyugat-Dunántúli Magyar- Izraeli Baráti Társaságnak, titkári minőségben. Feladata a Társaság tevékenységének folyamatos szervezése a Közgyűlés és az Elnökség határozatai szerint, az ehhez szükséges adminisztrációs teendők ellátásának biztosítása.
2024. májusa óta ugyancsak titkárként elnökségi tagja a Magyar-Izraeli Baráti Társaságok és Körök Országos Szövetségének. Ezen időponttól részt vesz a Szövetség elnökségének munkájában. Képviselet joga és bankszámla feletti rendelkezési joga nincs. Feladata a közgyűlés és az elnökség határozatai szerinti adminisztráció elvégzése és ezzel kapcsolatosan a jogi képviselet ellátása.
Dr. Csepregi Tamás 1988. óta dolgozik jogászként, polgári-gazdasági ügyekre szakosodott ügyvéd. Négy nagykorú gyermeke és jelenleg már öt unokája van.
Nagy Zoltán
alelnök
Nagy Zoltán vagyok. 1975-ben születtem Székefesfehérváron. Gimnáziumi tanulmányaimat követően angol nyelvtanári szakon szereztem diplomát 2000-ben. Az üzleti szférában kezdtem el kamatoztatni nyelvtudásomat. Nemzetközi nagyvállalatoknál töltöttem be eleinte kapcsolattartói, később pedig vezetői pozíciókat főleg a logisztika és a kereskedelem területén. Szakmai pályafutásom során sok tapasztalatot, valamint egyéb nyelvismeretet is szereztem. Feleségemmel 2005-ben kötöttem házasságot, és 2 gyermekemmel együtt Székesfehérváron élünk.
Újjászületett evangéliumi közösségben ismerkedtem meg Izrael államának történelmével és a zsidóság vitathatatlan értékeivel. A 2000-es évek elején csatlakoztam a székesfehérvári Magyar-Izraeli Baráti Társaság egyesülethez, amelynek azóta is tagja, 2016óta pedig tisztségviselője is vagyok.
Izraelbe turistaként, zarándokként, és önkéntesként is volt már alkalmam ellátogatni. Angol nyelven felsőfokon, német nyelven középfokon, héber nyelven alapfokon beszélek. Megtisztelő, hogy mindezek segítségével támogathatom az Országos Szövetség jövőbeni céljait és munkáját.
alelnök
Gáll Ottó vagyok, 1963-ban születtem, Nyíregyházán élek a feleségemmel, négy felnőtt korú gyermekem van. A Bethlen Gábor Gimnázium, Általános Iskola, Óvoda és Alapfokú Művészeti Iskola igazgatója vagyok 2006 óta. Egyesületünk, az Eötvös Károly Magyar-Izraeli Baráti Kör 1997-ben alakult, melynek 2018-ig elnöke volta, azóta pedig tiszteletbeli elnökként segítem a munkáját. 2023-ig tíz alkalommal volt lehetőségem Izraelbe látogatni, eközben a Kiryath Motzkin és Nyíregyháza, valamint Karmiel és Kisvárda közötti testvérvárosi kapcsolatokat is erősítve. Két alkalommal vettem részt a jeruzsálemi Yad Vashem intézet pedagógus továbbképző tanfolyamain, ahol a holokauszt oktatásáról szereztem hasznos tudásanyagot. Egyesületünk nagyon sokféle tevékenységet végzett az elmúlt csaknem három évtizedben: kiállítások, hóra táncházak, izraeli filmklubok, könyvbemutatók, Izrael melletti szimpátia tüntetések, terrorizmus és rasszizmus elleni demonstrációk, sajtótájékoztatók, diplomatákkal való találkozók, tudományos konferenciák és sok más esemény szervezői és rendezői voltunk. Utóbbi években elsősorban a gimnáziumok tanulóközösségeit célozzuk meg programjainkkal, így az országos középiskolai Szenes Hanna vetélkedő is egyesületünk rendezésében jött létre. Alelnökként Szabolcs-Szatmár-Bereg, Borsod-Abaúj-Zemplén és Hajdú-Bihar Vármegyékben képviselem az Országos Szövetséget.
Kapcsolat
A szövetséggel kapcsolatos kérdésekben keressse közvetlenül az elnököket elérhetőségeiken vagy vegye fel velünk a kapcsolatot az itt található űrlap segítségével.
Kapcsolat felvétel űrlapon keresztül
